McDonald's News

all things McDonalds.

Koniec promocji na darmową kawę z McDonald’s

Od 30-ego marca skończyliśmy (my=pracownicy) wydawać Gościom „kawę na kupony”, rewolucji nie było- klienci są trochę zaskoczeni, ale póki co brak jakiejś epickiej awantury… Pryma aprilis to nie jest – kubki z naklejkami skończyły się na początku miesiąca, a od wczoraj nie można już zrealizować wypełnionych kuponów.

Kupony Na Darmową Kawę McDonald's - pakiety pełnych kuponów były często do kupienia przez allegro

„Zbierz 6 naklejek a dostaniesz dowolną kawę Gratis” czy potocznie „Kawa za naklejki/Kawa z kuponów” to chyba jedyny makowski program lojalnościowy funkcjonujący tyle czasu – ta promocja istnieje odkąd pamiętam, korzystała z niej masa ludzi, nawet ci którzy w maku nie jadają.

„Dlaczego nie ma już kuponów na darmową kawę?”

Jako pracownicy nie dostaliśmy żadnej informacji dlaczego program się kończy – po prostu „Od 30 kwietnia przestajemy realizować program „Zbierz 6 naklejek a dostaniesz dowolną kawę Gratis”. Nie wiadomo czy promocja zostanie wznowiona lub czy będzie coś w zamian.

Można sobie pogdybać co do powodów wycofania kuponów:

  • Chęć zwrócenia uwagi Gości w stronę McCafe
  • Możliwość podobnej promocji na McCafe
  • Wycofanie promocji na czas EURO 2012 ($$$)
  • Ukrócenie wtórnego wykorzystania i sprzedaży kuponów – pakiet kilkunastu/kilkudziesięciu kuponów można było nabyć przez allegro

Dla mnie pierwsza wersja ma największy sens – część Gości wybiera standardową kawę McDonald’s zamiast tej McCafe ze względu na przywiązanie do naklejek i co jakiś czas darmowej dużej Latte.

Razem z podwyżkami cen i nową kanapką McDouble jest to kolejna zmiana która może mieć wpływ na poziom sprzedaży produktów = zmiana dążąca do równego wykorzystania wszystkich obszarów restauracji. Widoczny przykład – sprzedajemy mniej kurczakburgera (wyższa cena) dzięki czemu lepsze kanapki z kurczaka są szybciej.

By Marcin Piotrowski

Reklamy

About Marcin Piotrowski

Nie reprezentuje korporacji McDonald's- przedstawiam własne opinie, pragnę udostępnić bierzące informacje o produktach, kampaniach reklamowych i sprawach pracowniczych sieci McD. Przedstawię tyle szczegółów i informacji ile się da, z poszanowaniem tajemnicy handlowej, nie jest moją intencją działać na szkodę firmy McDonald's.

One comment on “Koniec promocji na darmową kawę z McDonald’s

  1. edyta
    9 marca 2013

    Szkoda moim zdaniem Mc Cafe straci na klientach , ja osobiście byłam najczestrzym klientem w Mc cafe dzięki właśnie kuponom wydawanym w mc donalds „kawa latte za 3,50zł” nie stać mnie aby codziennie przychodzić i płacić 7 zł , a cena 3,50 była rewelacyjna. Szkoda przykro mi z tego powodu , ze znanomymi musimy sobie znalesc inne miejsce!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

E-production

  • 112 389 Gości

Otrzymuj informacje o naszych nowych artykułach przez email:

%d blogerów lubi to: