McDonald's News

all things McDonalds.

Nowy Prezes McDonald’s

Don Thompson(48l.) przejmie kierownictwo 30 czerwca 2012 roku zastępując Jima Skinnera (67l.). Będzie pierwszym w historii firmy Afroamerykaninem pełniącym stanowisko prezesa.

Don Thompson

Thompson został zrekrutowany  w 1990 roku z firmy produkującej odrzutowce dla wojska. Zaczął pracę od projektowania układów do urządzeń kuchennych i  transportu żywności. Nie jest typowym przykładem kariery od pozycji pracownika restauracji – ze względu na swą wartość od razu pełnił wyższe stanowiska i awansował w hierarchii firmy.
W 2012 roku  został dyrektorem ds. operacyjnych. Do jego osiągnięć należy m.in. rozszerzenie godzin otwarcia restauracjii (40% lokali w USA jest otwarta 24/7) czy proces remodelingu lokali (wzeszłym roku przerobiono 2500 restauracji, w tym roku planuje się otwarcie nowych 1300 lokali i modernizacja 2400 kolejnych).
Po 22 latach pracy w McDonalds wkrótce zostanie mianowany jego prezesem.

Jim Skinner


 Ustępujący Jim Skinner objął stanowisko CEO(prezes) w 2004 roku po 33 latach pracy w firmie McDonald’s- karierę zaczął w 1971 jako trainee-manager(młodszy manager). Jako prezes był jednym z autorów tzw „Plan To Win” – strategii mającej na celu dalszą ekspansję i umocnienie pozycji firmy na rynku. Najbardziej widoczne dla klientów zmiany to poszerzenie menu o zdrowsze pozycje, bogatą ofertę kaw i deserów oraz „Dollar Menu”(strefa produktów za 1$). Obroty sieci McDonald’s wzrosły o 42 proc. odkąd Skinner został prezesem.

By Marcin Piotrowski

Jeśli informacje które zamieszczamy są dla Ciebie przydatne – zapraszamy do dołączenia do nas na Facebooku <LINK>

Reklamy

About Marcin Piotrowski

Nie reprezentuje korporacji McDonald's- przedstawiam własne opinie, pragnę udostępnić bierzące informacje o produktach, kampaniach reklamowych i sprawach pracowniczych sieci McD. Przedstawię tyle szczegółów i informacji ile się da, z poszanowaniem tajemnicy handlowej, nie jest moją intencją działać na szkodę firmy McDonald's.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

E-production

  • 110,093 Gości

Otrzymuj informacje o naszych nowych artykułach przez email:

%d blogerów lubi to: