McDonald's News

all things McDonalds.

McKawiarnia

McCafe w Polsce

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się kawiarnie McCafé – w Polsce jest ich już 59. Wiele resturacji McDonald’s, które przechodzą remodeling, zostaje poszerzone o McCafe. Zawsze jest to oddzielna kasa, dwa ekspresy, witryna z ciastami i menuboardy informujące o „ofercie kawiarnianej”. Co więcej, na sali wyznacza się specjalne miesjce dla gości McCafe (mogą tam siedzieć goście z mc zestawami J), są to duże wygodne fotele i małe stoliki udekorowane kwiatami w wazonach i świecznikami z logo McCafe.

Darmowe WiFi jest już standardem w każdej restauracji, więc przy kawie możemy przeglądać newsy w internecie czy pracować na odległość.

McKawiarnia

Kiedy podejdziemy do kasy przywitają nas baristki(potocznie nazywane mccafiankami),  ubrane w jasnobrązowe koszule. Jeżeli będziemy mieć problem z wyborem kawy przybliżą nam ofertę. Jeśli chodzi o moc kawy najmocniejsze jest Espresso, czyli esencja kawy o olbrzymiej dawce kofeiny. Espresso jest również bazą do przygotowania innych kaw. Koneserzy zawsze testują jakość kawy poprzez analizę kwaskowości, słodkości i gorzkości właśnie w espresso. Nieco słabsza będzie Kawa Czarna, czyli inaczej Americana. Specjalnością McCafe jest kawa Flat White: podwójne espresso z małą ilością mleka, udekorowane białą kropeczką na rdzawo-orzechowej cremie. Następnie w piramidzie intensywności mamy klasyczną Kawę z Mlekiem. Trochę słabsze będzie Cappuccino, podawane z dużą ilością gęstej piany mlecznej. Standardowo najsłabsze będzie Cafe Latte, z lekko wklęsłą 2 cm pianą. W ofercie znajdziemy również Latte Machiato. Jest to kawa warstwowa, gdzie najpierw wlewa się mleko, a lekką bazę kawową machiato na końcu. Dostępne w wersji z karmelem. Dodatkowo w Mccafe można spróbować Gorącej Czekolady, kilka rodzajów Frappe (mrożone napoje kawowe) i Białą lub Ciemną Mocha, czyli kawę z czekoladą. Dla najmłodszych możemy zamówić darmowe Babycino – ciepłe spienione mleko.

W witrynie znajdziemy duży wybór ciast. W zależności od wyboru kawy można dopasować słodsze bądź bardziej deserowe ciasto. Dużą popularnością cieszą się muffinki i donaty. Co ciekawe, croissanty i cookies są pieczone na miesjcu. Każdą kawę i ciasto dostaniemy na wynos. Natomiast zamawiając kawę na miejscu, zostanie ona podana w białej porcelanie. Wyjątkami są Cafe Latte, Cafe Machiato i Gorąca Czekolada, które dostaniemy w wysokich szklankach. Ceny są zdecydowanie niższe w porównaniu do Coffee Heaven czy Starbucks. Co więcej kawa w ofercie tygodnia kosztuje tylko 5 zł. Co kilka miesięcy możemy spróbować limitowanych sezonowych kaw. Taka kawa – z syropem smakowym i bitą śmietaną kosztuje 11 zł. Do każdej kawy można zamówić: dodatkowe espresso, syrop smakowy, porcję bitej śmietany. Kawa podawana w McCafe nie jest standardową kawą McDonald’s – ta mieszanka ziaren została przygotowana specjalnie dla McCafe (100% Arabica)

Jak według Was wypada McCafé w porównaniu z popularnymi w Polsce sieciami – Coffee Heaven czy Starbucks?

By Emilia Kłak

Jeśli informacje które zamieszczamy są dla Ciebie przydatne – zapraszamy do dołączenia do nas na Facebooku <LINK>

Reklamy

One comment on “McKawiarnia

  1. edyta
    9 marca 2013

    Mc cafe powinien znowu wprowadzić kupiny na kawe latte lub capuccino za 3,50 – robicie duzy bląd że to wycofaliście !!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

E-production

  • 110,093 Gości

Otrzymuj informacje o naszych nowych artykułach przez email:

%d blogerów lubi to: