McDonald's News

all things McDonalds.

Marcowe zmiany od kuchni – dlaczego wszystko na raz?

Wprowadzenie nowych kanapek oraz zmiany cen w jednym miesiącu są korzystne  ze względów logistycznych i finansowych.

Z każdą nową promocją w restauracji trzeba wymienić masę rzeczy –  wszystkie stare menuboardy, cenniki, bannery jak również pozostałe półprodukty na kanapki – to wszystko musi trafić na śmietnik zanim rozpocznie się nowa promocja. Wszystkie nowe materiały i produkty trafiają do restauracji w dostawie poprzedzającej datę wprowadzenia nowej oferty. Od godziny 0:00 dnia rozpoczęcia promocji każda restauracja w Polsce zaczyna zmieniać swój wygląd, aby do otwarcia wszystko było gotowe.

Wbrew temu co się wydaje jest to bardzo duże przedsięwzięcie – w Polsce mamy 282 restauracje, które muszą otrzymać materiały i informacje dotyczące nowej oferty oraz ponad 15 tysięcy pracowników których należy przeszkolić z produkcji i sprzedaży nowych produktów.

Wprowadzanie zmian co miesiąc byłoby uciążliwe i nieopłacalne, dlatego są one ograniczone do kilku ustalonych terminów parę razy w roku.

Jak to wygląda w kontekście ostatnich podwyżek i zmiany oferty – McDonald’s wyraźnie chce zdążyć z podwyżkami przed EURO 2012, zatem musi je wprowadzić właśnie teraz, aby zarówno Goście restauracji jak i pracownicy(!) mogli się do nich przyzwyczaić.

O ile więcej firma zarobi przez czas trwanie EURO dzięki podwyżkom cen zostawiam wam do policzenia 🙂 Obstawiam jakąś abstrakcyjną kwotę.

By Marcin Piotrowski

Jeśli informacje które zamieszczamy są dla Ciebie przydatne – zapraszamy do dołączenia do nas na Facebooku <LINK>

Reklamy

About Marcin Piotrowski

Nie reprezentuje korporacji McDonald's- przedstawiam własne opinie, pragnę udostępnić bierzące informacje o produktach, kampaniach reklamowych i sprawach pracowniczych sieci McD. Przedstawię tyle szczegółów i informacji ile się da, z poszanowaniem tajemnicy handlowej, nie jest moją intencją działać na szkodę firmy McDonald's.

One comment on “Marcowe zmiany od kuchni – dlaczego wszystko na raz?

  1. tao of badass Itunes
    17 Maj 2013

    If you would like to increase your know-how only keep visiting this web site and be updated with the most up-to-date information
    posted here.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

E-production

  • 110,093 Gości

Otrzymuj informacje o naszych nowych artykułach przez email:

%d blogerów lubi to: